Hooldamine

Kõik meie kindad, sokid ja mütsid on 100% lambavillasest lõngast. Seetõttu on nende hooldamine veidi erinev tavalistest puuvillastest riietest.

Pesemiseks soovitame kasutada pesumasina villaprogrammi kuni 40° C ning maksimaalselt 800 tsentrifuugipööret.

Kui pesumasinal puudub villaprogramm, siis võiks kasutada võimalikult õrna pesuprogrammi. Murese talu villased tooted on küll vanutatud, kuid kõrgetel temperatuuridel ning liigse tsentrifuugi mõjul võivad need siiski veel kokku tõmbuda.

Parima tulemuse saavutad siis, kui kasutad ka villa pesuvahendit.

Peale pesu vormige niiske toode käsitsi, et taastada tema esialgne suurus ja kuju ning asetage toatemperatuurile kuivama (mitte kuivatisse, radiaatori lähedusse ega otsese päikese kätte).


Tihti küsitakse meie käest - kuidas puhastada lambanahka?

Kui lambanahka on vaja vaid veidi värskendada, siis soovitame tuulutamist ja kloppimist. Selle abil saab lambanaha vahelt suurema tolmu ja mustuse välja. Proovida võib ka tolmuimejaga nahka puhastada, ent oleneb karva pikkusest, kas see ka õnnestub.

Kohevuse säilitamiseks võiks lambanaha karvkatet läbi kammida oma sõrmedega (3-4x kuus) ning harjata lemmiklooma kammiga kord kuus.

Kui talvel on külmakraade ja piisavalt lund, siis võib nahale teha ka lumepuhastust. Seda tuleks teha vaid juhul, kui olete kindel, et külmakraadid püsivad 4-6 h jooksul ning lumi ei tohiks olla sula. Lumepuhastuseks tuleb asetada lambanahk karvkate allapoole värske ja puhta lume peale ning jätta see sinna 4-6 tunniks. Lumehelbed kannavad tolmu- ja mustuseosakesed karvkattest välja. Seejärel tuleb lambanahalt kloppida maha nii palju lund kui võimalik ning jätta kuivatusnöörile või muule rippumist ja tuuldumist võimaldavale kohale paariks tunniks kuivama. Soovitavalt õue, et suurt temperatuuri muutust ei toimuks ajal, mil nahk on niiske.

Kui lambanahk on määrdunud ning vajab pesu, siis enne lambanaha üleni pesemist võiks proovida lambanaha puhastamist villašampooni nõrka lahusesse kastetud käsnaga ja pühkida mitu korda üle puhtas vees niisutatud lapiga. Kui vähegi võimalik, siis soovitame puhastada naha karva poolt nii, et nahaosa märjaks ei saaks.

Kui eelnevad puhastusmeetodid ei tööta, siis võib lambanahka pesta ka käsitsi või pesumasinas villapesuprogrammiga. Pesemiseks ei sobi pesupulber, kasutada võib villastele esemetele mõeldud pesuvahendit. Küll aga tuleb arvestada, et nahk võib pesemisejärgselt kõvemaks muutuda, selle vastu aitab ka pesemisjärgne venitamine ja rullimine. Pärast pesu tuleb nahka hoolikalt loputada ning nahka tuleks mitme inimesega pesujärgselt sikutada ja venitada. Tegevust võiks kuivamise ajal mitu korda korrata. Lisaks võiks lambanahka kuivamise jooksul ka mitu korda rullida. Sellegipoolest võib nahk kaotada oma endise hea välimuse ning muutuda mõõtudelt väiksemaks.

Lambanahale võib teha ka keemilist puhastust.

Meie lambanahad on pargitud Jõgeva nahavabrikus ja nemad teevad ka kohapealset lambanahahooldust.